tc kimlik noT.C kimlik numaranızı öğrenmek her zaman olduğu gibi yine çok kolay aslında.Bir çok kişi hala TC kimlik sorgulamasını/öğrenmesini bilmiyor.Sürekli sorular geliyor bu konu hakkında bana; “TC kimlik numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım?” , “TC Kimlik No Nedir?” “TC kimlik numarası ne işe yarar?” gibi bir çok sorunun cevabını hala bilmeyen arkadaşlar var.Yazımızın devamında bu soruların hepsine yanıt bulucaksınız merak etmeyin.

TC kimlik Numaranızı hala bilmiyorsanuz lütfen buraya tıklayınız..

T.C Kimlik No Nedir?

T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır.

Yabancı Kimlik No nedir ?

Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş tek bir sayıdır..

Mavi Kart (Eski Pembe Kart) Yabancı Kimlik No nedir ?

Mavi Kart (Eski Pembe Kart), doğumla Türk vatandaşı olup da, İçişleri Bakanlığından Türk vatandaşlığından çıkma izni alanlar ve bunların Türk vatandaşlığından çıkma belgesinde kayıtlı reşit olmayan çocukları için düzenlenen, 5203 Sayılı kanunla tanınan hakların kullanılmasına ilişkin belgedir.

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

TC Kimlik No Sorgulama / TC Kimlik No Öğrenme