Kerkerevizeviz’in tadını çok fazla kişi bilmez o yüzden genelde tüketmediğimiz bir yiyecektir kereviz.Ama vitamin ve mineraller açısından bir hayli zengin bir sebze kereviz.İçerisinde A, B ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, demir ve potasyum gibi son derece önemli minerallerde yer alıyor.Kereviz genelde, kanser, grip, yüksek tansiyon, kolestrol gibi bir çok hastalığı tedavi edici özelliğe sahip bir bitki.Kerevizin en büyük faydalarından biri sinirlere iyi gelmesidir. Hatta tıp dünyasının babası Hipokrat da bu konuda önemli bir tavsiyede bulunmuştur; “Altüst olmuş sinirleriniz için kereviz besininiz ve ilacınız olsun”.

Kerevizin en önemli yararlarından biriside cinsel gücü arttırmasıdır.İçerdiği C vitamini sayesinde, bu vitaminin günlük gereksiniminin %15ini karşılıyor kereviz.Böbrek üstü bezlerini çalıştıran kereviz, kanı temizler, böbrek taşlarının ve kumunun düşürülmesini kolaylaştırır. Kan yapan bu sebze, unutkanlığa iyi gelmekte, karaciğeri temizleyip, uykusuzluk sorunun çözülmesine de yardımcı olmaktadır. Ayrıca baş ağrılarıne iyi gelir ve mideyi de güçlendirir.

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

Kereviz ve Kerevizin Faydaları Nelerdir?