facebookFacebook Profil Resmi Gizleme ve Gizlilik Ayarları. Bu yazımda sizlere Facebook Profil resimi gizleme ile birlikte Facebook gizlilik ayarları hakkında bilgiler vericem. Bende uzun süre önce bir Facebook kullanıcısıydım. Ancak bir ara düşündüm ve gereksiz olduguna karar verdim. Bu kararın ardından hesabıma girip delete yaptım. Delete, silmek demek biliyorsunuz. Şimdi kafam rahat en azından. Eskiden sürekli Facebook ile ilgili kişilerle sorunlar yaşıyordum. Şimdi o tür sorunlardan kurtuldum. Her neyse konumuza geri dönelim. Aslında facebook’ta kişisel bilgileri gizlemek ve profil resminizi/gizliliğinizi sağlamak için yapmanız gerekenler bazı yolları izlemekten geçiyor.

Facebook’ta profil resmimi veya diğer bilgilerimiz nasıl gizleyebilirim şeklinde sorular soranlardansanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

  • Tabi ki öncelikle facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonra sırasıyla şu yolları izleyin;
  • Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda önünüze gelen ekranda menülerin üst kısmında bulunan Ayarlar seçeneğinin üzerine gelin ve burada alta doğru açılan seçenekler arasında facebook gizlilik ayalarınızı yapmak için Gizlilik Ayarları seçeneğine tıklayın.
  • Önünüze gelecek olan sayfada Facebook Bilgilerinizi kimlerin görebileceği tek tek belirtilmiştir. Hangi bilgilerinizi kimlerin görebileceğini tek tek seçip düzenleyebilirsiniz. Facebook bilgilerinizi kimlerin görebileceğini seçerken 3 seçenek var. Bunlar; herkes, arkadaşlarım ve arkadaşlarımın arkadaşları.

Herkes: Bu seçeneği seçtiğiniz taktir de arkadaşlarınız, arkadaşlarınızın arkadaşları ve diğer tüm internet kullanıcıları tüm bilgilerinizi görebilir.

  • Sadece Arkadaşlarım: Bu seçeneği seçerseniz profil bilgileriniz sadece facebook’ta arkadaşlık davetlerini kabul ettiğiniz kişiler tarafından görülecektir.
  • Arkadaşlarımın Arkadaşları: Bu seçenek ile profil bilgilerinizi arkadaşlarınızın yanı sıra onlarında arkadaşları görebilecektir.
  • Eğer gizlilik durumunuz Önerilen olarak ayarlanmış ise facebookta yaptığınız tüm hareketler herkes tarafından izlenebilir. Gizliliğe önem verenlerdenseniz facebook hesap gizliliğinizi en kısa zamanda yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

Facebook Profil Resmi Gizleme ve Gizlilik Ayarları