diyanetDiyanet İşleri Başkanlığğı tarafından 5 Temmuz 2009 Tarihinde yapılan Diyanet Yeterlilik Sınavı sonuçlarından sonra Mülakat tarihleri ilan edildi.Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Yeterlilik sınavından 70 ve üzerinde alan adaylar bu mülakatlara tabi olucaklar.Sözlü olarak yapılıcak mülakatta sınavdan aldığınız notla toplanıp 2′ye bölünmesiyle yerleşmeler yapılıcal.Şuana kadar Diyanet tarafından mülakat konularıyla ilgili olarak herhangi bir bilgi verilmedi.Yazımızın devamında konuyla ilgili olarak detaylı bilgiye yer verilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Mülakat tarihleri ile ilgili olarak şuan için herhangi bir karar olmadığını ancak 7 ile 10 gün arasonda tarihlerin şekilleniceğini söylediler.

Sınav sonuçlarının daha yeni açıklandığını belirtilerek konuyla ilgili kurulların Mülakat tarihleri ile ilgili tarihleri belirlemek için toplanıcaklarını ifade ettiler.

Önümüzdeki günler içerisinde bu sınava giren adaylar için mülakat tarihlerini öğrenip sizlerle en kısa sürede paylaşmaya çalışıcam.

Diyanetten gelen açıklama şu şekilde;

Başkanlığımızca 05.07.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılan Stajyer Vaizlik, Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık yeterlik belgesi yazılı sınavında başarılı olanlar için yapılacak sözlü/uygulamalı sınavın yapılacağı tarih ve yer ile ilgili bilgiler ilerleyen tarihlerde Başkanlığımız web sayfasında yer alan personel hizmetleri bölümünde yayınlanacaktır.”

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

Diyanet Yeterlilik Sınavı Mülakat Tarihleri 2009