bülent arınçBülent Arınç Kimdir? Biyografisi. Son zamanlarda suikast girişimiyle adı anılan Bülent Arınç kimdir kısa bir biyografisi sitemize sizlerin tanıması için eklenicektir. 1948 Bursa doğumlu olan Bülent Arınç, 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakülyesinden mezun oldu. Ardından Manisa’da kendine ait bir avukatlık bürosu açtı. Üniversite yılları içerisinde siyeset ile bir hayli içli dışlıydı. Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 24 Aralık1995 yılında seçimlerde Refah Partisi’nden Manisa Milletvekili olarak seçildi. Meclise giren Bülent Arınç partisinin MKYK üyeliğine başvuruda bulundu. Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Ve Türkiye AB Karma Komisyonunda çalıştı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok resmi toplantı ve sempozyumlara katıldı.

18 Nisan 1999 seçimlerinde bu sefer Fazilet Partisi’nden Manisa Milletvekili olarak seçilen Bülent Arınç iki yasama dönemi boyunca Fazilet Partisi Grup Başkan Vekilliği görevinde bulundu. Aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Üyeliği yaptı. Daha sonra Fazilet Partisinin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması ile birlikte yeni bir oluşum olarak kurulan Adalet ve Kalkınma Partisine katıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Grup başkanlığına seçildi. AKP partisindede çeşitli üst düzey görevlerde bulundu.

Şuanda Başbakan Yardımcısı olarak göre yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

Bülent Arınç Kimdir? Biyografisi