aöfAÖF Ön Kayıt Başvuruları İnternet Başvuruları 2009.Anadolu Üniversitesi Ön Kayıt ve İnternet Başvuruları başladı.Uzaktan Eğitim sistimine göre öğretim yapan Açıköğretim sisteminde, İktisat ve İşletme Fakültelerine ÖSYS ile yerleşmiş olan adaylar ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı sonuçlarına göre ön kayıtlar sonunda kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların İnternet ortamı üzerinden İnternet başvuru ve kayıt işlemlerinin başladığı duyuruldu.Anadolu Üniversite Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, adayların kayıt işlemleri, İnternet Başvuru ve Açıköğretim bürolarından kayıt olmak üzere iki aşamadan gerçekleşicek.Bugün itibari ile başlayan 20 Ekim 17:00 da sona ericek olan İnternet başvurusu için internet adresi http://aofkayit.anadolu.edu.tr üzerinden yapılıcak.

  • Bu tarihten sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün olmayacak. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya internet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalınmaması için, başvuruların son günleri beklemeden yapılmasının önemli olduğu, internetten başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı ifade edildi.
  • İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt olamayacak. İnternetten başvuru yapmak da kayıt için yeterli değil. Adaylar, internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları ”İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, adreslerine postalanan ”2009–2010 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt ve Öğrenci Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklar.

”İnternet Başvuru, Kayıt ve Öğrenci Kılavuzu”na ”http://www.anadolu.edu.tr” adresindeki ”Açıköğretim”, ”Kılavuzlar” linkinden ya da ”http://aofkayit.anadolu.edu.tr” internet başvuru sitesinin ”ÖSYS Yeni Kayıt” linkinden de ulaşılabilecek veya AÖF bürolarından temin edilebilecek.

-KAYIT İŞLEMLERİ-

  • Kayıt işlemleri 16 Ekim mesai bitiminde sona erecek. 17, 19 ve 20 Ekim tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacak.
  • Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 23 Eylül-16 Ekim tarihlerinde Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekiyor.
  • Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 17, 19, 20 Ekim tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilecek. 20 Ekimden sonra mazeret beyan edip kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. 17 Ekim Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılabilecek.
  • Kayıt belgeleri eksik olanların kayıtları yapılmayacak, belgeleri tamamlamak üzere ek süre de verilmeyecek.

Google Arama:

AÖF Ön Kayıt Başvuruları İnternet Başvuruları 2009

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

AÖF Ön Kayıt Başvuruları İnternet Başvuruları 2009