aöf2009 Yılında Açıköğretim Fakültesinde (AÖF) yeni bölümler açıldı.Bunlar Felsefe, Sosyoloji ve Türk Dili Edebiyatı.Bu bölümleri bitiren Öğretmen olabiliyor.Açıköğretimde bu bölümleri tercih etmek için ÖSS sınavında 165 puan ve üzerinde puan almanız gerekiyor.Açıkta öğretmende bırakmamayı planlayan ÖSYM AÖF’de açılan bu yeni bölümlerede onay verdi.Sizlerde eğer bu haberi duyduysanız son gün umarım Açıköğretim de bu bölümlerden birisi yazmışsınızdır.

2009 ÖSS tercihini yapan adayların yarın formlarını teslim etmesi gerekiyor. Adaylar, formları internetten veya başvuru merkezleri aracılığıyla ÖSYM’ye gönderebiliyor. Tercihlerini başvuru merkezleri aracılığıyla yapacak adayların, randevu alması ve bizzat gitmesi gerekiyor. Adaylar, 24 yükseköğretim programını tercih edebilecek. ÖSYM, yerleştirme sonuçlarını ağustosun ortalarına doğru açıklamayı planlıyor.

Bir önceki yazımız olan Çekici Sözler başlıklı makalemizde anlamlı çekici sözler, Çekici Sözler ve duygusal çekici sözler hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Arama:

Açıköğretim (AÖF) Mezunlarına Öğretmen Olma Şansı